fbpx

O zabiegu

VECTUS to Laser diodowy o długości fali 810nm. Emituje on wiązkę światła, która jest pochłaniana przez melaninę – barwnik znajdujący się w łodydze włosa, co prowadzi do zniszczenia jego cebulki wraz z macierzą. Jednak na laser reagują jedynie te włosy, które są w fazie wzrostu- anagenu, czyli ok. 30% widocznego owłosienia. Włosy wchodzą w fazę anagenu co kilka tygodni . Dlatego niemożliwe jest usunięcie ich za jednym razem. W celu uzyskania najlepszych efektów należy wykonać zabieg 4-6 razy z odpowiednią przerwą na danym obszarze. Epilacja laserem VECTUS usuwa nawet do 95% włosów, pozostałe odrastające włosy są jasne, delikatne i cienkie.
Zdarza się, że organizm przechodzi zmiany hormonalne, powodując pobudzenie wzrostu włosów. W takim przypadku zabieg należy powtórzyć.

Odstępy między zabiegami na danej partii:

Partia ciała Odstęp czasowy między zabiegami
Twarz 4 – 6 tygodni
Ramiona, przedramiona 4 – 6 tygodni
Bikini 4 – 6 tygodni
Plecy 8 – 10 tygodni
Nogi 8 – 10 tygodni
Pachy 4 – 6 tygodni

Zachowanie regularnych odstępów między zabiegami jest bardzo ważne w celu uzyskania jak najlepszych efektów.

Technologia

Technologia

Firma Palomar Medical Technologies 15 lat temu otrzymała pierwszy na świecie certyfikat FDA dla usuwania owłosienia przy wykorzystaniu światła. Technologia ta została opatentowana, a firmy aktualnie wykorzystujące ją w swoich urządzeniach, musiały zakupić licencję. Do dziś systemy stosujące to rozwiązanie cieszą się ogromnym powodzeniem na całym świecie.

Po kilkunastu latach doświadczeń i badań nad udoskonaleniem pierwszego lasera diodowego, firma Palomar stworzyła laser Vectus™ stosujący wiele nowatorskich rozwiązań decydujących o jego wyjątkowej skuteczności i bezpieczeństwie oraz o  komforcie pacjenta. Innowacyjne technologie gwarantujące znakomite efekty to:

Skintel®

Inteligentny czytnik  poziomu aktywnej melaniny w skórze. Przed depilacją lacerową przykładany jest on do obszaru zabiegowego i dokonuje analizy fototypu skóry. Na podstawie odczytu Skintel  kosmetolog dobiera odpowiednie parametry, wykluczając ryzyko poparzenia. Poziom melaniny jest mierzony przed każdym zabiegiem depilacji, gdyż koloryt skóry w przeciągu roku ulega zmianą po ekspozycji na słońce. Skintel  posiada certyfikat FDA.

Advanced Contact Cooling

Vectus posiada zaawansowany system chłodzenia wbudowany w głowicę z szafirowego szkła. Dzięki temu minimalizujemy odczucie rozgrzania skóry przed, podczas oraz po emisji wiązki lasera. System Advanced Contact Coolong zwiększa komfort zabiegu i zmniejsza odczucie bólu i ryzyko poparzenia.

Przestrzenny profil wiązki i szerokość pulsu

Impuls światła jest jednolity na całej optycznej powierzchni głowicy, która ma kontakt ze skórą. Nie występuje różnica w emisji mocy pomiędzy impulsami. Umożliwia to równomierne usuwanie włosów.

Photon Recycling

Jest to system, który polega na odzyskiwaniu energii lasera, zwiększając tym samym skuteczność depilacji VECTUS. Podczas zabiegu wysłany impuls lasera do skóry, odbija się od niej i dzięki lustrom wbudowanym w głowicę ponownie wraca do skóry. Powoduje to, że impuls światła wykorzystywany jest  w stu procentach. Im skóra jaśniejsza tym czynnik Photon Recycylingu większy. W przypadku jasnej karnacji wynosi on 1,5-2 a ciemniejszej 1.

Długość fali lasera

Długość wiązki lasera 810nm jest bardzo skuteczna w usuwaniu owłosienia, gdyż wykazuje największą absorpcję przez melaninę. Taka długość fali umożliwia bezpieczną penetrację w głąb mieszka włosowego bez naruszenia innych struktur skóry.

Przebieg zabiegu

Jak przebiega zabieg?

Przed zabiegiem depilacji przeprowadzana jest konsultacja mająca na celu założenie karty pacjenta oraz wyeliminowanie przeciwskazań. Następnie za pomocą czytnika Skintel określamy fototyp skóry, oceniamy również kolor, grubość i gęstość włosów. Po wybraniu odpowiednich parametrów, głowica przykładana jest do skóry i wysyłany jest impuls światła. Głowicę przykładamy na zakładkę, aby dokładnie pokryć obszar zabiegowy. W zależności  od obszaru zabiegowego, dobierana jest odpowiednia wielkość głowicy. Większa o rozmiarach 23mmx28mm jest wykorzystywana na partie tj.: łydki, pachy, z kolei mniejsza o rozmiarach 12mmx12mm na okolice tj.: wąsik, broda.
Po zakończeniu zabiegu depilacji na skórę nakładamy maść łagodzącą.

Przygotowanie do zabiegu

Bezpośrednio przed zabiegiem włosy w miejscu depilacji należy dokładnie zgolić, pozostawiając jedynie obszar około 1cm2 w celu oceny koloru, grubości i gęstości włosów. Skóra do zabiegu nie może być przesuszona, dlatego przez tydzień przed zabiegiem należy ją codziennie nawilżać balsamem odżywczym.

Po zabiegu:

 • Na skórze może pojawić się rumień, zaczerwienienie, obrzęk okołomieszkowy. Objawy te zanikają do kilku godzin, w niektórych przypadkach po 2-3 dniach.
 • W przypadku pojawienia się strupków, nie należy ich zrywać ani drapać, jedynie smarować maścią łagodzącą.
 • Skóra jest bardziej wrażliwa, dlatego do tygodnia po zabiegu należy unikać czynników drażniących takich jak: basen, sauna, jacuzzi, wysiłek fizyczny, peelingi.
 • Przez 4 tygodnie należy unikać solarium i ekspozycji skóry na słońce. Jeżeli jednak organizm narażony jest na bezpośredni kontakt ze słońcem, skórę należy chronić filtrem SPF 50.
 • Między zabiegami skórę można golić maszynką. Należy jednak pamiętać o tym, aby nie usuwać włosów woskiem, pęsetą czy też depilatorem.
 • Przez okres 7-30 dni włosy będą wypychane przez skórę, po tym okresie martwe włosy wypadną.
 • Możliwe powikłania po zabiegu laserowym to: pęcherzyki, strupki, blizny, odbarwienia czy też przebarwienia. Występują one sporadycznie, najczęściej w przypadku nieprzestrzegania zaleceń przed i pozabiegowych. Objawy takie mają charakter jedynie przejściowy. W przypadku pojawienia się wyżej wymienionych objawów należy skontaktować się z kosmetologiem, który ewentualnie zaleci konsultacje z dermatologiem.

 

…i radość, że pierwszy zabieg mamy za sobą

Przeciwwskazania

W Skinline dbamy o bezpieczeństwo podczas zabiegów, dlatego przed każdą depilacją laserową wykluczane są ewentualne przeciwwskazania. Jeżeli w dniu konsultacji nie będzie obecnych ograniczeń, zabieg może być przeprowadzony.  W razie jakichkolwiek wątpliwości i pytań prosimy o kontakt pod numer +48 576 057 311.

Przeciwwskazania

 • Aktywne infekcje w miejscu wykonania zabiegu
 • Bielactwo, łuszczyca
 • Ciąża, okres karmienia piersią
 • Choroby tkanki łącznej np. kolagenozy
 • Cukrzyca
 • Epilepsja
 • Fotodermatozy, fotouczulenie
 • Nowotwory
 • Stany zapalne skóry
 • Terapia doustna retinoidami np. Izotek- wymaga 6 miesięcznej przerwy między końcem kuracji a pierwszym zabiegiem laserowym
 • Skóra opalona- wymaga minimum 4 tygodnie przerwy od ekspozycji na słońce lub solarium
 • Stosowanie leków fotouczulających np. antybiotyków, antydepresantów, leków sterydowych- należy odstawić 3-4 tygodnie przed zabiegiem
 • Stosowanie samoopalaczy, bronzerów w miejscu wykonania depilacji- należy odstawić 4 tygodnie przed zabiegiem
 • Preparaty z zawartością kwasów owocowych, witaminą A, retinoidami, antybiotykami – należy odstawić 3 tygodnie przed zabiegiem
 • Zioła fotouczulające tj.: rumianek, dziurawiec, nagietek, skrzyp polny- należy odstawić 2 tygodnie przed zabiegiem
 • Peeling oraz krem depilujący należy- odstawić tydzień przed zabiegiem
 • Przyjmowanie leków rozrzedzających krew np. aspiryna
 • Depilacja woskiem, depilatorem mechanicznym, pęsetą- należy przestać używać minimum 1 miesiąc przed zabiegiem

Cennik

Cennik depilacji laserowej Vectus

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą cenowa. Promocja -50% na pierwszy zabieg dotyczy każdego klienta Skinline.

 

Partia ciała Cena za partie Cena za 4 zabiegi Cena za 6 zabiegów
Twarz
Warga górna 100 360 510
Broda 200 720 1020
Baki 150 540 760
Uszy 100 360 510
Policzki 150 540 760
Skronie 100 360 510
Cała twarz 400 1440 2040
CIAŁO
Szyja 200 720 1020
Kark 200 720 1020
Ramiona 250 900 1270
Przedramiona 250 900 1270
Pachy 200 720 1020
Brodawki 100 360 510
Linia brzucha 150 540 760
Klatka piersiowa od 250 Od 900 Od 1270
Brzuch 300 1080 1530
Bikini linia 250 900 1270
Bikini pełne 300 1080 1530
Bikini męskie 370 1330 1880
Uda 300 1080 1530
Łydki 300 1080 1530
Pośladki całe 250 900 1270
Szpara pośladkowa 150 540 760
Plecy Od 300 Od 1080 Od 1530
• Cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego.
• Pakiet ważny jest 12 miesięcy od dnia zakupu.

Zdjęcia przed i po:

Zdjęcia przed i po depilacji laserowej VECTUS

Najczęściej zadawane pytania

Kiedy widać pierwszy efekt?

Pierwsze efekty widać po 2-3 tygodniach. Jest to okres podczas którego martwe włosy pozbawione cebulki, wysuwają się ze skóry po czym wypadają.

Ile razy należy powtórzyć zabieg?

Laser usuwa tylko te włosy które są w fazie wzrostu, dlatego zabieg należy wykonać około 4-6 razy. Trzeba jednak pamiętać, że ilość jest uzależniona od rodzaju włosa i stanu hormonalnego organizmu.

Czy depilację laserową można przeprowadzić na każdej części ciała?

Zabieg można przeprowadzić na każdej części ciała, poza owłosioną skórą głowy i łukiem brwiowym oraz jądrami. Jeżeli na obszarze zabiegowym znajduję się tatuaż, jest on omijany.

Dla kogo jest depilacja laserowa?

Dla każdego, zarówno dla kobiet i mężczyzn. Szczupłych i puszystych. W każdym wieku.

Czy siwe włosy da się usunąć?

Siwych i jasnych włosów nie da się usunąć depilacją laserową gdyż nie posiadają melaniny.

Czy zabieg jest bolesny?

Kontaktowe chłodzenie powoduje, że wyczuwalność ciepła w trakcie zabiegu jest minimalna. Należy jednak pamiętać, że odczuwalność zależy od poziomu bólowego danej osoby.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Laser VECTUS posiada certyfikat FDA co oznacza, że jest całkowicie bezpiecznym urządzaniem, nie wywołującym szkody na zdrowiu człowieka.

Jak przygotować się do konsultacji i zabiegu?

– Zapoznać się z przeciwwskazaniami
– Spisać wszystkie zażywane leki i suplementy, oraz kosmetyki stosowane w miejscu zabiegowym
– Bezpośrednio przed zabiegiem włosy w miejscu depilacji należy dokładnie zgolić, pozostawiając jedynie obszar około 1cm2 w celu oceny koloru, grubości i gęstości włosów.
– Skóra do zabiegu nie może być przesuszona, dlatego przez tydzień przed zabiegiem należy ją codziennie nawilżać balsamem odżywczym.