fbpx

Blog

Poznaj naszą wiedzę.
15
lip

Depilacja laserowa – odpowiedź na najczęściej zadawane pytania

Ostatnimi czasy coraz więcej osób decyduje się na zabieg depilacji laserowej – trwałego usunięcia niechcianego owłosienia, występującego w różnych partiach ciała. Poddają się niemu nie tylko ludzie, którzy mają realny problem z podrażnieniami skóry, zapaleniem mieszków czy też wrastaniem włosków wywołanym tradycyjnymi metodami golenia, takimi jak jednorazowe maszynki bądź elektryczne depilatory. Również kobiety i mężczyźni, zmęczeni zbyt szybko odrastającym owłosieniem lub nieznoszący towarzyszącego temu bólu, znajdują rozwiązanie swojego kłopotu w innowacyjnym laserze. Pozostaje jeszcze tylko rozważyć kilka kwestii, nad którymi z pewnością zastanawia się większość tych z Państwa, którzy planują w najbliższym czasie skorzystać z zabiegu depilacji laserowej.

Czy laser jest bezpieczny?

Depilacja laserowa jest absolutnie bezinwazyjną metodą usuwania niechcianego owłosienia. Taki zabieg nie powoduje żadnych uszkodzeń czy podrażnień skóry, dlatego może być stosowany nawet we wrażliwych miejscach (np. pachy, okolice bikini, miejsce pomiędzy górną wargą a nosem). Wiązka lasera przenika przez skórę i niszczy mieszki włosowe, nie naruszając przy tym delikatnej struktury naskórka.

Czy depilacja laserem boli?

Co prawda zabieg nie jest w pełni bezbolesny, ale za to odczuwany ból jest niewielki. Podczas naświetlania pacjenci mogą odczuwać delikatny dyskomfort w postaci szczypania lub pieczenia. Stopień takich dolegliwości zależy jednak od indywidualnej wrażliwości na ból każdego człowieka.

Czy depilacja laserowa jest skuteczna?

Aby cieszyć się idealnie gładką skórą zalecane jest wykonanie 4-6 zabiegów. Po każdej serii odrastające włosy są bowiem cieńsze i słabsze, zaś po takiej ilości zabiegów można na stałe usunąć od 80 do 92 proc. włosów. Należy również pamiętać, że skuteczność depilacji laserowej w dużej mierze zależy od karnacji i koloru owłosienia. Najłatwiej jest usuwać włosy ciemne i grube. Z depilacji laserowej całkowicie powinny natomiast zrezygnować osoby o bardzo ciemnej karnacji, a więc o wysokim stężeniu melaniny w skórze właściwej i naskórku. Z tych samych względów zabieg ten jest niewskazany dla osób, które opalały się przed wykonaniem depilacji.

Leave a Reply