fbpx

Blog

Poznaj naszą wiedzę.
30
maj

Depilacja laserowa – przed i po

Depilacja laserowa, zabieg polecany przede wszystkim osobom, mającym problem z podrażnieniami skóry wywołanymi przez tradycyjne metody usuwania niechcianego owłosienia, zyskuje dziś coraz większą popularność wśród niemal wszystkich kobiet i mężczyzn. Chętnie korzystamy z niej głównie ze względu na jej trwałość, skuteczność oraz niesłychaną wygodę. Dzięki kilku mało bolesnym wizytom u kosmetologa raz na zawsze możemy pozbyć się niechcianego owłosienia i zapomnieć o zbyt szybko odrastającym włoskom.

SKINLINE - przed i po depilacji

SKINLINE – przed i po depilacji

Co wziąć pod uwagę zanim zdecydujemy się na zabieg?

Tak samo jak w przypadku wszelkich innych zabiegów z dziedziny kosmetologii bądź medycyny estetycznej, aby zakwalifikować się do depilacji laserowej należy spełnić szereg kryteriów. Tym, co z pewnością przeszkodzi nam w próbie dostania się na zabieg depilacji promieniami świetlnymi jest opalona skóra, stosowanie na niej samoopalaczy, bronzerów i betakarotenu, a także – występujące w miejscu planowanego trwałego usunięcia włosów -infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze. Absolutnie zakazane jest również przyjmowanie leków światłouczulających – np. na trądzik, depresję. Prócz tego, kobiety nie mogą aktualnie być w ciąży. Z uwagi na małą skuteczność zabiegu lub jej zupełny brak dyskwalifikuje się zaś osoby o włosach w kolorze rudym, blond i siwym.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

W celu odpowiedniego przygotowania się do depilacji laserowej najlepszym wyjściem jest wcześniejsza konsultacja z kosmetologiem. Wiele zależy bowiem od naszego stanu zdrowia oraz od grubości i koloru owłosienia. Co więcej, na pół roku przed zabiegiem obowiązkowo należy odstawić doustną kurację retinoidami, zaś na miesiąc przed zrezygnować ze stosowania samoopalaczy, bronzerów i maści z retinoidami, a także zaprzestać golenia włosów.

Jak postępować po zabiegu?

Należy być przygotowanym na to, że po depilacji laserowej zupełnie naturalnymi objawami są obrzęk i zaczerwienie skóry. Przeważnie ustępują one po kilku godzinach, jednak nie trzeba się martwić jeśli utrzymywać się będą nawet do czterech dni. Bardzo ważne, aby po zabiegu unikać gorących kąpieli oraz wizyt na basenie i w saunie. Tak samo powinno się postępować w przypadku preparatów kosmetycznych na bazie alkoholu i spirytusu, a także złuszczających naskórek peelingów. Naturalnie, przez kilka tygodni obowiązuje zakaz opalania i nakładania na wydepilowaną skórę samoopalaczy.

Leave a Reply