fbpx

Blog

Poznaj naszą wiedzę.
30
paź

Depilacja laserowa – jak się przygotować do zabiegu?

Jak wiemy, zabieg depilacji laserowej przede wszystkim przeznaczony jest dla osób, u których standardowe metody usuwania niechcianego owłosienia wywołują nieprzyjemne i uciążliwe podrażnienia, np. zapalenie mieszków włosowych po depilatorze elektrycznym. Depilacja laserowa nie wywołuje tak nieprzyjemnych skutków, a poza tym już po kilku zabiegach daje pewność, że włoski nie pojawią się na skórze przez dłuższych okres czasu (w niektórych przypadkach nawet przez kilkanaście lat). Aby efekty były możliwie najbardziej zadowalające do całego procesu należy odpowiednio się przygotować.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia depilacji laserowej

Podobnie jak w przypadku większości zabiegów kosmetycznych, chcąc poddać się depilacji laserowej trzeba spełniać określone kryteria. W grupie czynników dyskwalifikujących wymienia się:
– opaloną skórę
– przyjmowanie leków światłouczulających, które mogą powodować nieprawidłowe reakcje skóry na światło słoneczne i światło laserowe, a wśród nich m.in. antybiotyki stosowane do leczenia trądziku i leki przeciwdepresyjne
– ciążę
– nowotwory
– infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu wykonania zabiegu
– stosowanie samoopalaczy, bronzerów, betakarotenu (doustnie)
– włosy rude, siwe, blond w miejscu zabiegu (brak lub mała skuteczność depilacji laserowej).

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej

Jeśli żaden z wymienionych powyżej punktów nas nie dotyczy, możemy przejść do czynności przygotowujących do zabiegu depilacji laserowej. Oczywiście najlepiej w tej kwestii skorzystać z konsultacji z kosmetologiem wykonującym przyszły zabieg. Warto również mieć na uwadze, że proces przygotowawczy może trwać nawet miesiąc. Wszystko zależy od naszego stanu zdrowia, a także koloru i jakości włosów. Niezależnie od tego, obowiązkowo musimy przestrzegać kilku zaleceń:
– pół roku przed zabiegiem zrezygnować z kuracji doustnej retinoidami
– zaprzestać depilacji (usuwania owłosienia) miesiąc przed planowanym zabiegiem
– trzy tygodnie przed zabiegiem zaprzestać stosowania maści z retinoidami
– dwa tygodnie przed zabiegiem odstawić leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o podobnym działaniu (np. dziurawiec, nagietek)
– przez kilka tygodni przed zabiegiem zrezygnować z opalania (także solarium).

Leave a Reply