fbpx

Blog

Poznaj naszą wiedzę.
19
maj

Jak działa depilacja laserowa, czyli o usuwaniu niechcianego owłosienia

W dzisiejszych czasach depilacja jest niemalże obowiązkiem. Dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Panie tradycyjnie już golą nogi, pachy, wąsik i okolice intymne. Panowie natomiast coraz częściej decydują się na usuwanie mało estetycznych włosów na klatce piersiowej, ramionach oraz plecach. Jednak dla nikogo nie jest to przyjemny zabieg. Wosk to zbyt bolesna metoda, depilator – za mało dokładna, zaś jednorazowa maszynka – nietrwała. Do tego dochodzi jeszcze nieprzyjemna kwestia wrastających włosków lub zapalenia mieszków. Z tych względów depilacja laserowa zyskuje coraz więcej zwolenników. Jej największą zaletą jest trwałość – kilka wizyt w gabinecie kosmetologicznym pozwala cieszyć się idealnie gładką skórą przez wiele lat.

SKINLINE - przed i po depilacji

SKINLINE – przed i po depilacji

Co to depilacja laserowa?

Usuwanie niepożądanych włosków za pomocą lasera jest najnowocześniejszym sposobem depilacji. Selektywna fototermoliza, czyli dopasowanie długości fali oraz czasu trwania impulsu jest podstawową zasadą, która umożliwia ten zabieg. Jego celem jest uszkodzenie tkanki docelowej, tak aby nie wpłynąć na tkankę otaczającą. Lasery niszczą więc znajdującą się w mieszku melaninę, czyli barwnik. Prowadzi to do uszkodzenia cebulki włosa wraz z całą macierzą. Na wiązkę światła reagują jednak tylko włosy w fazie wzrostu (anagenu). Jako, że następuje on co kilka tygodni, niemożliwe jest usunięcie owłosienia za jednym razem. Aby uzyskać najlepsze efekty zalecane jest powtórzenie zabiegu około 4-6 razy z zachowaniem odpowiedniej przerwy.

O technologii

W najlepszych salonach kosmetologicznych do depilacji stosuje się laser VECTUS o długości wiązki światła 810nm. Długość jego fali wykazuje największą absorpcję przez melaninę oraz umożliwia bezpieczną penetrację w głąb mieszka włosowego, a przy tym nie naruszenia innych struktur skóry. Dodatkowo VECTUS wyposażony jest w inteligentny czytnik poziomu aktywnej melaniny – Skintel, który dobiera odpowiednie parametr i wyklucza ryzyko poparzenia. Prócz tego, w głowicę z szafirowego szkła wbudowany jest system chłodzenia. Dzięki temu odczucie rozgrzania skóry jest minimalizowane, a ból znacznie zmniejszany. Co istotne, impuls światła jest jednolity na całej optycznej powierzchni głowicy. Między impulsami nie występuje różnica emisji mocy, więc włoski są usuwane równomiernie.

Leave a Reply