fbpx

Blog

Poznaj naszą wiedzę.
30
wrz

Fakty i mity o depilacji laserowej

Współcześnie idealnie gładkie ciało jest marzeniem wielu kobiet. Jego spełnienie umożliwia depilacja laserowa – najnowocześniejsza metoda pozbywania się niechcianego owłosienia raz na zawsze. Z nią możesz zapomnieć o konieczności codziennego golenia nóg, pach i okolic intymnych za pomocą tradycyjnej, jednorazowej maszynki, a nawet o bolesnym wosku i depilatorze elektrycznym. Jeśli jednak wciąż masz wątpliwości co do tego, czy warto poddać się kilku prostym zabiegom sprawdź jakie są mity i fakty na temat usuwania włosków laserem.

Fakty

Podstawowym faktem na temat depilacji laserowej jest ten dotyczący bezpieczeństwa tej metody. Zabieg laserem jest w pełni bezinwazyjny. Nie wywołuje żadnych uszkodzeń ani podrażnień skóry. Z tego względu może być stosowany nawet w najbardziej wrażliwych miejscach na ciele – na pachach, twarzy oraz w okolicach bikini. Wiązka światła niszczy mieszki włosowe, naskórek pozostawia zaś nietknięty. Problem pojawia się natomiast w sytuacji, gdy na obszarze ciała, który chcemy poddać depilacji laserowej mamy duży pieprzyk lub znamię. Faktem jest, że nie powinny być one wystawiane na działanie tegoż urządzenia. Dobrym wyjściem z tej sytuacji jest regularne podcinanie włosków lub chirurgiczne usunięcie pieprzyka (oczywiście po konsultacji z dermatologiem). Wreszcie prawdą jest to, iż po zabiegu przez okres około 4 tygodni nie można się opalać, korzystać z basenu i sauny, ani używać peelingów. Dlatego najlepszy czas na depilację laserową to jesień i zima.

Mity

Dumnie brzmiące hasła reklamowe licznych gabinetów kosmetologicznych, które przekonują, że wystarczą maksymalnie dwa zabiegi depilacji laserowej, aby na zawsze pozbyć się wszystkich włosków są głównym mitem, na temat tej metody usuwania owłosienia. Niestety, nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Laser niszczy jedynie te, które są w fazie wzrostu, a więc są widoczne gołym okiem na skórze. A zatem potrzeba przynajmniej 4-6 serii laserem, by cieszyć się idealnie gładką skórą. Dodatkowo, żadne, nawet najlepsze, najnowocześniejsze urządzenie nie będzie w stanie usunąć wszystkich włosków blond czy rudych. Jako, że laser dociera do cebulki włosa, a więc melaniny, zdecydowanie skuteczniej działa na brunetki.

Leave a Reply